Acordarea concediilor de odihnă suplimentare

Concediile de odihnă anuale suplimentare prevăzute la art. 121 CM RM se acordă cu respectarea prevederilor art. 113 (zile calendaristice, cu excepţia zilelor de sărbătoare nelucrătoare) or, această prevedere se aplică doar pentru concediile de odihnă anuale (de bază) ?

  • Имя: Аноним
  • Дата: 2020-04-30
  • 1

ОТВЕТЫ ПАРА-ЮРИСТОВ (1)

MOCANU Eugenia

Дата: 2020-05-05

Bună ziua, da, art.113 se aplică și pentru concediile de odihnă suplimentare care sunt prevăzute în art. 121. Zilele de sărbătoare nelucrătoare care sunt prevăzute în art.111 din Codul Muncii.