Când proprietarii sunt obligați să-și vaccineze câinii?

Ce se va intimpla daca stapinul nu vrea sa vaccineze câinele?

  • Nume: Anonim
  • Data: 2018-04-21
  • 1

RĂSPUNSURILE PARAJURIȘTILOR (1)

LI-ȘUI-CEAN Veronica

Data: 2018-04-23

Proprietarii de caini sunt obligati, odata ce acestia au implinit 3 luni, sa-i prezinte pentru vaccinare. In caz contrar, acestia risca sa fie sanctionati conform art. 158 alin. (1) din Codul contraventional cu avertisment sau cu amenda de la 3 la 6 unitati conventionale (de la 150 la 300 lei).