DONAREA APARTAMENTULUI

BUNA ZIUA!!! SPUNETI- MI VA ROG DACA POSED APARTAMENT SI DORESC SA FAC DONATIA PE NUMELE SOTIEI, AM CAREVA A OBLIGATIUNI FATA DE SERVICIUL FISCAL- INCEEA CE PRIVESTE ACHITAREA IMPOZITULUI PE VENIT??

  • Имя: ADESCENCO ANATOL
  • Дата: 2018-07-10
  • 1

ОТВЕТЫ ПАРА-ЮРИСТОВ (1)

Calcatinge Maria

Дата: 2018-07-12

Stimate domn potrivit art. 40 alin. (5) din Codul fiscal, creşterea sau pierderea de capital nu este recunoscută în scopuri fiscale în cazul încheierii unui contract de donaţii între rude de gradul I, precum şi între soţi.